מערכת ניהול סליקה לכרטיסי אשראי

מערכת ניהול סליקה לכרטיסי אשראי

מערכת סליקה מאפשרת לבעלי עסקים קטנים, בינוניים וגדולים לגבות תשלום באשראי. בעזרת גביית תשלום באשראי יכולים בעלי עסקים להגדיל את היקף הפעילות שלהם ולייצר תזרים הכנסות עקבי.

יתרה על כך, מערכות סליקה של כרטיסי אשראי מותאמות כיום לצרכים של בעלי עסקים והשימוש בהן בטוח ואינטואיטיבי. המערכות מתאימות לעסקים בכל התחומים וכדאי להכיר את המאפיינים שלהן.

מה מאפיין מערכות סליקה לעסקים?

ראשית, מערכות סליקה לעסקים מותאמות להיקף הפעילות. התאמה זו באה לידי ביטוי בגובה דמי השימוש ובכלים שבהם משתמשים על מנת לבצע את הסליקה. אם מדובר בעסק קטן למשל, המערכות מאפשרות סליקה דרך הטלפון הנייד. מנגד, בעסקים גדולים ניתן גם לסלוק עם מסוף אשראי ייעודי. השאיפה היא בכל מקרה להתאים את המערכות לסוג הפעילות ולצרכי העסק כדי לחסוך עבורו זמן והוצאות.

שנית, מערכות סליקה מסוימות מגיעות עם תוכנה ייעודית לרישום. תוכנה זו מקלה על ניהול תזרים מזומנים ומרכזת תחת קורת גג אחת את כל הפרטים על ההכנסות של העסק. זהו חידוש מרענן עבור בעלי עסקים, כי ניהול תזרים המזומנים הוא מבחינתם תנאי לשמירה על מסגרת התקציב ולשמירה על יציבות פיננסית.

טיפים לשימוש נכון במערכות ניהול ותזרים מזומנים

הבעיה העיקרית מבחינת בעלי עסקים באה לידי ביטוי באופן שבו הם משתמשים בפועל במערכות הניהול והסליקה. קודם כל, לא לכל בעלי העסקים יש את הרקע הטכני הנדרש על מנת להפעיל מערכות כאלה. מעבר לכך, חלק מבעלי העסקים לא רוצים לפגוע בפעילות הקיימת או להגיע למצב שבו סליקת האשראי באה על חשבון גבייה במזומן.

הפתרון הוא לשלב בין מערכות סליקה לבין תזרים מזומנים מפעילות שוטפת. ניתן להמשיך ולחייב את הלקוחות גם באשראי וגם במזומן, באופן שעולה בקנה אחד עם סוג והיקף הפעילות של העסק. יתרה על כך, רוב בעלי העסקים מציעים כיום שירותים ומוצרים דרך אתרי אינטרנט. במקרה של רכישה מאתרי אינטרנט, אין תחליף למערכת מאובטחת של סליקה וגביית תשלומים.

כך בוחרים מערכת ניהול סליקה לכרטיסי אשראי

כדאי לבעלי עסקים להשקיע קצת זמן ומחשבה בבחירת מערכת ניהול סליקה לכרטיסי אשראי. במקרים מסוימים יכולים בעלי עסקים להתייעץ עם קולגות ואנשי מקצוע, או להשוות בעצמם בין התכונות של המערכות המובילות. בהמשך, אפשר גם להיכנס לעובי הקורה על מנת להשוות בין העלות השוטפת של מערכת הסליקה לבין המחיר של תוכנה לניהול תזרים מזומנים כדי לבחון איחוד בין סוגי השירותים.

לסיכום, סליקה לכרטיסי אשראי מאפשרת לבעלי עסקים להתקדם לשלב הבא בפעילות המסחרית שלהם. את הסליקה חשוב להתאים לאופי הפעילות של העסק ובאופן שלא יפגע בניהול תזרים המזומנים. אם משלבים בין סליקה בטוחה וגביה נוחה במזומנים, נהנים מיתרונות שמשפיעים לטובה על קהל הלקוחות הקיים והחדש.