אבטחת מידע בעסק

 

 “זליגת מידע” היא המינוח המתאר עולם שבו נתונים הנאספים על ידי עסק אחד נחשפים בפני אנשים שהם מחוץ לעסק, בעיקר בשל אבטחת מידע לקויה. זה יכול להיות בשל ליקויים בתכנון תכנות האנטי וירוס ואבטחת המידע, חשיפה לוירוסים, תולעים ותוכנות כופר שהן נפוצות ברשת, שימוש לא זהיר או לא בהתאם לכללים ברשת העסקית, או שימוש בפרוטוקולי אבטחת מידע (גם על ידי חברות חיצוניות, כמו חברת הסליקה) שאינם מספקים או אינם על פי החוק.

 לאחרונה (מאז אוגוסט 2017), מחויבים עסקים המבצעים סליקה מקוונת לאפשר שירותי סליקה בתקן האבטחה המחמיר EMV, ורק תקן זה מאפשר אחריות חברות האשראי עבור כל עסקה במקרים של סירוב עסקה על ידי לקוח. במדריך שלפניכם – כל מה שחשוב לדעת, בנוגע לאבטחת מידע ותפעול בטוח של רשתות מקוונות, בעסק שלכם.

 

כלי אבטחת מידע המספקים סביבה מקוונת בטוחה במשרד

במהלך השימוש ברשת, גם בגלישה באינטרנט וגם בשימוש בשירותים מקוונים ובשירותי ענן אשר חלקם הופך את הפעילות במשרד פשוטה ונוחה יותר, חשוב להבטיח שימוש בטוח ברשת ושמירה על המידע הארגוני מפני זליגת מידע. חל מן המידע הארגוני נחשב נכסים שווי ערך של הארגון וחלק אחר של המידע (כמו למשל פרטי תשלום של לקוחות, אותם על פי חוק אין לשמור במאגרי המידע של הארגון) הינו בעל חוקים קפדניים למניעת זליגת מידע. מעבר לכל אלה, פגיעה של תשתיות המחשוב בארגון על ידי וירוסים ונוזקות, הינה בעלת משמעויות כלכליות עצומות, פגיעה כזו עלולה לגרום להשבתת פעילות, למחיקת נתונים הכרחיים לפעילות, לפעילות לא תקינה של מערכות הארגון, ועוד. חשוב לנקוט בצעדים הנדרשים על מנת להבטיח, כי כל הפעילות הפנים ארגונית המקוונת מוגנת על ידי שירותי אבטחת מידע מקצועיים, איכותיים, ותקפים. על מנת להבטיח שכל המידע המוחזק או מועבר ברשת המקוונת של הארגון הוא בטוח – מומלץ להיעזר במומחי אבטחת מידע, אשר יתכננו מערכות אבטחה שיכללו תוכנות אנטי וירוס ו”חומת אש” (Fire Wall), כלים להימנעות מנוזקות וינקטו בצעדים חשובים נוספים, כדי להבטיח פעילות מקוונת בטוחה בעסק.

 

מקרה פרטי הנדרש להתייחסות מיוחדת – גביית תשלום באופן מקוון

האפשרות לגבות תשלום באמצעות כרטיס אשראי באופן מקוון מלקוחות מהווה ערוץ הכנסה משמעותי נוסף עבור בתי עסק רבים. בין אם באמצעות חנויות מקוונות או בשימוש בערוצי תשלום מקוונים אפילו בבתי עסק פיזיים, בגביית תשלום בכרטיסי אשראי – חשוב לשקול הוספה של ערוץ תשלום מקוון, עבור לקוחות מרוחקים, לטובת קבלת תשלום באשראי, וכדומה.

 

חברות רבות מציעות כיום פלטפורמות נוחות במיוחד לגביית תשלום מקוונת, אולם חשוב לדעת כי החל מאוגוסט השנה (2017), חלה חובה על פי חוק להצפין כל עסקה מקוונת בפלטפורמת האבטחה EMV. פרוטוקול ההצפנה EMV הינו פרוטוקול הבין לאומי המספק סביבת עבודה מוגנת במיוחד, המחייב גם הקשה של קוד סודי טרם אישור העסקה. זהו פרוטוקול הסליקה היחידי המאושר כיום בישראל, המספק את האחריות המלאה של חברות האשראי מפני סירוב עסקה – כל סליקה בפרוטוקול אחר אינה מאפשרת שימוש באחריות חברות האשראי במקרה של הכחשת עסקה מטעם הלקוח.

על מנת לאפשר סליקה מוצפנת של כרטיסי אשראי באמצעות פרוטוקול EMV, חשוב לבחור בפתרונות סליקה מטעם חברה מקצועית, אשר תבטיח רמה טכנולוגית חדשנית ומכשור המתאים לחוקים ולתקנות הסליקה המעודכנים בישראל.

חברת CreditPay מספקת פתרונות סליקה חדשניים, נוחים, ומעודכנים בפרוטוקול EMV לסליקה פיזית או מקוונת מעל פלטפורמות שונות, בנוחות ובבטחה. פנו אלינו לפרטים נוספים ונשמח לעמוד לשירותכם.

 

 

שירותי אבטחת מידע